Domov

Vitajte na stránke usadlosti Vadalmáš

Poľnohospodárska usadlosť sa nachádza vo vidieckom prostredí slovenského juhu v Regióne Dolné Ponitrie - Nové Zámky v Podunajskej nížine v extraviláne obce Kolta, od centra ktorej je vzdialená necelé štyry kilometre.
Prístupná je zo štátnej komunikácie Kolta - Čaka.

lokalita usadlosti Vadalmáš

Pre tento región je charakteristické, že jeho rovinatá časť je pokrytá černozemou a je takmer bez lesov. Regiónom pretekajú rieky Nitra, Žitava a okrajovo aj Hron. Od centra Podunajskej nížiny – mesta Nové Zámky je usadlosť vzdialená cca. 20 km.

V okolí sa nachádza množstvo termálnych prameňov napr. Podhájska, Tvrdošovce, Šurany, Komjatice a iné. Zloženie flóry a fauny je ovplyvnené povrchom a podnebím.

Nachádzajú sa tu tiež rašeliniská, piesčiny, lesostepi a lužné lesy a podľa nálezu mohyly z 13.stor pred Kristom bola oblasť osídlená už v praveku. Dnes je v oblasti vybudovaných viacero rekreačných a turistických miest s bohatou históriou. Oblasťou tiež prechádzajú cykloturistické trasy.

popis nehnuteľnosti

V usadlosti VADALMÁŠ sa nachádzajú stavby dvoch domov, garáže a skladu bez technickej infraštruktúry. Nehnuteľnosti sú napojené na verejný rozvod elektrickej energie. Verejné rozvody pitnej vody, kanalizácie a zemného plynu sa v usadlosti nenachádzajú, sú tu však vybudované vlastné vodné zdroje a žumpy. Okolo nehnuteľností sa nachádzajú betónové a prašné cesty. Medzi ovocnými sadmi sú poľné cesty.

Ovocné sady

Ovocné sady

V usadlosti Vadalmáš sú rozsiahle ovocné sady plné zdravých stromov s bohatou úrodou >>>viac

Pozemky

Pozemky

Pozrite si prosím prehľad výmer pre jednotlivé plochy v areály usadlosti Vadalmáš. Uvedené plochy >>>viac

Dom

Dom

Samostatne stojaci, dvojpodlažný murovaný dom z roku 1948, čiastočne podpivničený, s neupraveným  >>>viac

Vyu?itie

Využitie usadlosti

Usadlosť sa nachádza v prostredí slovenského juhu, v blízkosti rekreačných a turistických miest. Oblaťou prechádzajú  >>>viac

Copyright © 2006 TIL - Andrej Madro. Všetky práva vyhradené.